Zdrowy rozwój miejski, który jest przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnego, jest nieodzownie związany z nowoczesnymi technologiami. W trosce o ten aspekt, stolica Polski, Warszawa, po raz jedenasty organizuje program akceleracyjny o nazwie „Warsaw Booster”, którego celem jest wspieranie start-upów proponujących innowacyjne rozwiązania w obszarze zrównoważonego rozwoju miast.

W kontekście nadejścia kolejnej edycji Warsaw Booster, zapraszamy wszystkie start-upy z różnych dziedzin do udziału w tym programie. Najważniejsze jest to, że oferowane przez nich innowacje mogą przynieść korzyści dla miast i ich mieszkańców, a nawet zrewolucjonizować sposób, w jaki działają – podkreśla Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy. Co roku staramy się określić wyzwania, do których szukamy rozwiązań w ramach programu Warsaw Booster. Mamy nadzieję, że także w tegorocznej edycji będziemy współpracować z twórcami projektów, które pomogą uczynić Warszawę jeszcze lepszym miejscem do życia i pracy.

Warsaw Booster to inicjatywa łącząca kreatywność start-upów z potrzebami nowoczesnych miast. Szczególna uwaga w bieżącej edycji zostanie poświęcona rozwiązaniom z zakresu: zarządzania kryzysowego, edukacji, kultury i turystyki, pomocy społecznej i integracji, rolnictwa miejskiego i żywności, zrównoważonego rozwoju, transportu i komunikacji, a także zdrowia i opieki medycznej.

Start-upy biorące udział w programie mają szansę skorzystać z indywidualnego wsparcia mentorów i doradców biznesowych, zdobyć cenną wiedzę, wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty, które mogą okazać się kluczowe dla ich dalszego rozwoju. Jednym z atutów Warsaw Booster jest możliwość współpracy z miastem. Co roku organizowane są warsztaty z przedstawicielami różnych biur stołecznego ratusza i spółek miejskich, gdzie firmy mogą skorzystać z doradztwa ekspertów zatrudnionych przez władze miasta.

Uczestnictwo w programie Warsaw Booster daje również możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Wybrane drużyny będą rywalizować o trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 tys. zł.

Start-upy z innowacyjnymi koncepcjami na rozwój miasta mogą zgłosić swoje projekty do Warsaw Booster, wypełniając odpowiedni formularz. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz regulamin są dostępne na stronie www.warsawbooster.online. Rekrutacja będzie trwała do 31 lipca 2024 roku, a do pierwszej rundy zakwalifikuje się 25 najlepszych projektów.

Program akceleracyjny Warsaw Booster jest realizowany przez miasto st. Warszawy we współpracy z trzema fundacjami: Fundacją Startup Hub Poland (SHP), Fundacją StartSmart CEE i Fundacją Mobile Open Society Through Technology (MOST). Od 2015 roku program wsparł ponad 400 firm, a 30 z nich zostało nagrodzonych za innowacyjność i wkład w rozwój miasta. Warsaw Booster jest częścią celu 4.2 „Strategii #Warszawa2030” – Generujemy innowacje.