Policja z Komendy Rejonowej Warszawa VI, specjalizująca się w walkę z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu, w ramach realizacji jednej ze spraw zatrzymała 45-letniego mężczyznę. Ten ostatni, który jest mieszkańcem Pragi Północ, został oskarżony o atak na obywatelkę Ukrainy pod koniec lutego. Mówi się, że obraził on kobietę na tle jej narodowości. Podczas aresztowania mężczyzna został wyprowadzony z domu w kajdankach, a następnie przeniesiony do komendy, gdzie postawiono mu zarzuty. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności za to przestępstwo. Nad postępowaniem sprawuje nadzór Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Policjanci zostali poinformowani o incydencie dotyczącym obywatelki Ukrainy na początku marca. Kobieta kilka dni wcześniej została nękana przez nieznajomego mężczyznę na przystanku autobusowym. Mężczyzna najprawdopodobniej był nietrzeźwy i agresywnie reagował na rozmowę kobiet w obcym języku. Zaczepiał 22-letnią kobietę, obrażał ją i odpychał. Mimo obecności innych ludzi, nikt nie interweniował. Kobieta starała się unikać jakiejkolwiek konfrontacji z mężczyzną.

Następnie mężczyzna wszedł do tego samego autobusu co kobieta i kontynuował swoje agresywne zachowanie, podczas którego kopnął ją. Po opuszczeniu autobusu przez kobietę, natychmiast wezwała pomoc medyczną i skierowała się do szpitala.

Wkrótce potem zgłosiła incydent w Komendzie Policji w Pradze Północ, gdzie przypadek został przejęty przez specjalistów ds. przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg działań śledczych, które pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy. Okazało się, że 45-latek był już wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa, w tym również te przeciwko życiu i zdrowiu. Dodatkowo był on poszukiwany do aresztu śledczego.

Kilka dni temu, policja zatrzymała 45-latka w jego mieszkaniu na Pradze Północ. Został on przewieziony do komendy na ulicy Jagiellońskiej, gdzie postawiono mu zarzuty znieważenia obywatelki Ukrainy z powodu jej przynależności narodowej i naruszenia jej nietykalności cielesnej. Za te czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.