Ekipa drogowa planuje przeprowadzić modernizację prawej jezdni na ulicy Grochowskiej, na odcinku od rondzie Wiatraczna do ulicy Majdańskiej, prowadzącym w kierunku Marsa. Prace mają zacząć się 20:00 w poniedziałek i potrwają do środy do godziny 5:00. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa warunków jazdy dla użytkowników tej często używanej arterii.

Przez cały okres trwania prac, od godziny 20:00 do 5:00, ekipa drogowa będzie wymagała wyłączenia z użytkowania dwóch pasów tej jezdni. Od godziny 5:00 do godziny 20:00, natomiast, remontowany będzie tylko jeden pas. Taki rozkład prac ma na celu minimalizowanie utrudnień w ruchu drogowym, szczególnie podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

W czasie tych robót drogowych skrzyżowanie z ulicą Czapelską zostanie tymczasowo zamknięte dla ruchu. Na odcinku od Grochowskiej do Ostrołęckiej jednak ruch pojazdów będzie możliwy w obu kierunkach. Zapewniony zostanie również dojazd do nieruchomości znajdujących się pod adresem Grochowska 181.