W głębi podwórka, otoczonej budynkami z początku XX wieku, na specjalnie do tego celu wybudowanym cokole z kamieni polnych, dumnie wznosi się figura Matki Boskiej. Przedstawia ona Maryję, stąpającą po kuli ziemskiej i depczącą głowę węża. Kamienica, która otacza to podwórko wraz z przyległymi budynkami, powstała około 1910 roku, natomiast kapliczka wydaje się być trochę młodsza i najprawdopodobniej datuje się na lata 30. XX wieku.
Od wielu lat sąsiedzi czuwają nad tym małym zakątkiem duchowości, starając się zadbać o jego stan techniczny i estetykę. To właśnie oni zdecydowali się poprosić lokalne władze o pomoc finansową na renowację aureoli figury. Kiedy otrzymaliśmy od nich prośbę, skierowaliśmy ją do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aureolę odrestaurowali społecznie Dorota Więckiewicz i Janusz Mróz.
Aureola została wykonana z metalu, podobnie jak figura Matki Boskiej. Figura ta została odlana za pomocą techniki bazującej na cynku, którą w XIX wieku opracował Karol Minter – znany działacz kulturalny z Pragi. Kapliczki te są integralnym elementem dziedzictwa kulturowego dzielnicy Praga-Północ, którego nie zdołały zniszczyć nawet zniszczenia II wojny światowej. Wyróżniają naszą dzielnicę spośród innych części miasta swoją liczbą i niezwykłym urokiem.