W ciągu zaledwie trzech dni po interwencji przeprowadzonej na terenie Targówka, policjanci z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego Komendy Policji na Pradze Północ dokonali kolejnego zatrzymania osoby powiązanej z działalnością narkotykową. Zatrzymanym okazał się 30-letni mężczyzna, który w swoim domu przechowywał znaczną ilość chlorometkatynonu oraz kokainy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

W czwartek (25.01) około godziny 15:30 funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego komendy na Pradze Północ przystąpili do kontroli jednego z lokali mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Jagiellońskiej. Posiadali informacje wskazujące, że mężczyzna mieszkający w tym miejscu posiada i dystrybuuje duże ilości substancji zabronionych. 30-latek nie był postacią nieznaną dla funkcjonariuszy z racji swojego udziału w wcześniejszych sprawach o podobnym charakterze.

Mimo że mężczyzna, który został zatrzymany przez policję przed budynkiem, był świadomy powodu ich obecności, uparcie twierdził, że nie mieszka pod tym adresem. Jego zachowanie jednak zdradzało silne zdenerwowanie. Za pomocą klucza znalezionego u podejrzanego policjanci uzyskali dostęp do wytypowanego mieszkania.

Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli pudełka zawierające białą substancję oraz kawałki folii aluminiowej używane do porcjowania narkotyków. Ponadto odnaleźli woreczki foliowe z 50 zawiniątkami z białą substancją, rolę folii aluminiowej, dwie wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz ponad 3 tysiące złotych.

Policjanci poinformowali mężczyznę o jego zatrzymaniu na podstawie podejrzenia o nielegalne posiadanie narkotyków i razem z nim udali się do komendy. Tam przeprowadzone badania zabezpieczonych substancji pozwoliły na identyfikację chlorometkatynonu i kokainy.

Następnie policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego doprowadzili 30-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam prowadzący śledztwo prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił umieścić mężczyznę w areszcie tymczasowym.