W nadchodzącą sobotę, różne zgromadzenia publiczne mogą wprowadzić zmiany do normalnego funkcjonowania ruchu w stolicy. Te wydarzenia mają potencjał do wprowadzenia utrudnień zarówno dla ruchu drogowego, jak również dla komunikacji miejskiej.

Od wczesnych godzin porannych (6:00) aż do godziny 14:00, jedno z planowanych zgromadzeń ma się odbyć przy ulicy Belwederskiej, naprzeciwko Ambasady Federacji Rosyjskiej. Kolejne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 przed pomnikiem Witosa na placu Trzech Krzyży, po czym uczestnicy udadzą się w przemarszu Traktem Królewskim aż do placu Zamkowego.

Ponadto, o godzinie 12:00 zaplanowany jest start przemarszu z ulicy Fieldorfa „Nila”, który będzie przechodził przez różne części miasta, m.in. Wałem Miedzeszyńskim, mostem Łazienkowskim i przez ulice Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolę, Szucha. Przemarsz ten ma prowadzić przez plac Unii Lubelskiej oraz ulice Boya-Żeleńskiego, Stefana Batorego, Wiśniową aż do Rakowieckiej.

W godzinach 14:00 do 15:00 planowane jest zgromadzenie przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej. Inne spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 16:00 również przed ambasadą, po czym uczestnicy mają przejść trasą Belwederską, przez Aleje Ujazdowskie, Piękną, Wiejską i zakończyć przed gmachem Sejmu. To wydarzenie potrwa do godziny 22:00.

Z powodu tych wydarzeń, trasy linii autobusowych: 107, 116 ,118, 119, 131, 159, 166, 167, 168, 180, 222 oraz 503 mogą ulec zmianie. Policja może zdecydować o tymczasowym zamknięciu niektórych ulic. W takiej sytuacji, kontrolerzy ruchu skierują autobusy komunikacji miejskiej na alternatywne trasy objazdowe korzystając z najbliższych przejezdnych ulic.

Przydatną narzędziem w takiej sytuacji jest aplikacja Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Za jej pomocą można bezpłatnie zamówić usługę powiadamiania o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji miejskiej.