Zastanawiasz się nad pomysłem na spędzenie swojego letniego urlopu w Warszawie? Mamy dla Ciebie propozycję – darmowe pływanie kajakami po Jeziorze Kamionkowskim. To możliwe dzięki projektowi zrealizowanemu przy użyciu środków z Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy na rok 2024, który przeprowadza OSiR Dzielnicy Praga-Południe. Kajakarstwo to doskonała forma rekreacji, która łączy w sobie aktywność fizyczną i bliskość natury – a to wszystko niezależnie od wieku i umiejętności. Zapraszamy Was już od 2 lipca!

Wypożyczalnia kajaków, oferująca swoje usługi bezpłatnie, znajduje się przy Jeziorze Kamionkowskim, w pobliżu Klubu Sportowego Drukarz. Możesz do niej dotrzeć zarówno od strony jeziora, jak i parku lub od strony KS Drukarz. Nasza wypożyczalnia otwarta jest od 2 lipca do 31 sierpnia, a jej godziny działania to od 12:00 do 19:00, od wtorku do niedzieli. Mamy dla Was kajaki dwuosobowe – łącznie 10 sztuk. Oferujemy również cały niezbędny sprzęt – wiosła i kamizelki ratunkowe w różnych rozmiarach, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Można u nas rezerwować kajaki online na stronie (https://plywajznami.eu), jednak istnieje również możliwość wynajmu kajaka bez wcześniejszej rezerwacji – pod warunkiem, że sprzęt jest dostępny oraz po okazaniu dowodu tożsamości.

Ważne informacje do zapamiętania: czas wynajmu kajaka ograniczony jest do 60 minut; każda osoba może zarezerwować jedynie jeden kajak dwuosobowy na dzień; kajaki można wynająć na dwa sposoby: rezerwując je online za pomocą formularza lub odwiedzając nas na miejscu (bez gwarancji dostępności); wymagana jest zwrotna kaucja online w wysokości 15 zł za wypożyczenie sprzętu – jeżeli z jakiegoś powodu nie skorzystasz z rezerwacji, kaucja nie zostanie zwrócona; osoby niepełnoletnie mogą pływać kajakami tylko pod nadzorem dorosłych; minimum jedna osoba pełnoletnia musi znajdować się w każdym wynajmowanym kajaku dwuosobowym; grupy złożone z niepełnoletnich nie mogą wynajmować kajaków, jeśli w każdym kajaku nie ma co najmniej jednej osoby dorosłej.