Po wielu miesiącach intensywnych działań, grupa „Skorpion” działająca pod egidą Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, zakończyła swoją operację mającą na celu rozbicie grupy przestępczej specjalizującej się w kradzieżach samochodów na obszarze Unii Europejskiej i późniejszym ich paserstwie. Wskutek tych działań, w ubiegłym tygodniu, w czwartek, funkcjonariusze zatrzymali członków ugrupowania wraz z ich 46-letnim liderem. Udało im się także odzyskać skradziony z Niemiec jeep. Wszyscy zatrzymani zostali oskarżeni o kradzież pojazdu oraz jego paserstwo w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI. Dodatkowo, lider grupy, który wcześniej był już karany, teraz musi liczyć się z surowszą karą.

Podczas prowadzonych śledztw, policjanci odzyskali trzy samochody, a 46-letni lider miał bezpośrednio uczestniczyć w ich kradzieży. Nie tak dawno temu, funkcjonariusze odkryli informacje o kolejnym aucie skradzionym w Niemczech, które miało trafić do Polski, aby zostać rozmontowane na części lub zmodyfikowane. Osoby zaangażowane w tę nielegalną operację podjęły wiele kroków mających na celu ukrycie ich działań, nie zdając sobie sprawy, że są śledzone przez Skorpiony, które przewidziały ich następne ruchy.

28 marca „Skorpiony” przeprowadziły operację zatrzymania mężczyzn na jednej z posesji w powiecie grodziskim, gdzie miał być ukrywany skradziony jeep. Kiedy funkcjonariusze potwierdzili obecność lidera grupy wśród osób przebywających na tym terenie, wkroczyli do akcji. Zaskoczony 46-latek próbował uciec i odrzucił przedmiot, który później okazał się narzędziem używanym do kradzieży samochodów.

Policjanci zatrzymali lidera oraz trzech innych mężczyzn – 35-latka, 45-latka i 50-latka, który był właścicielem posesji. W wyniku przeszukania miejsca zabezpieczono kilka telefonów komórkowych. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili również jeepa stojącego na posesji za pomocą numerów identyfikacyjnych. Potwierdzili, że pojazd został skradziony z terenu Niemiec i przewieźli go na parking policyjny.

Zatrzymanych przewieziono do komendy na Pradze Północ. Tam policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzili dalsze czynności w tej sprawie. Na podstawie zebranych dowodów, sformułowali zarzuty dla trzech zatrzymanych mężczyzn. 46-letni lider grupy odpowie za kradzież z włamaniem jeepa w warunkach recydywy, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 35 i 45-latek zostali oskarżeni o paserstwo jeepa, za co mogą otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje całe postępowanie.