Trwają zgłoszenia do konkursu „Startuj z Mazowsza” skierowanego do innowacyjnych startupów tworzących nowatorskie produkty, technologie lub usługi. Znajdujące się w fazie rozwoju firmy, które prowadzą swoją działalność na terenie województwa mazowieckiego nie dłużej niż od 3 lat (od daty 21 maja 2024 r.), mogą zgłosić swoją kandydaturę do 15 lipca br. Łączna pula nagród wynosi 90 tysięcy złotych.

Marszałek Adam Struzik podkreśla znaczenie innowacji dla gospodarki regionu i potencjał Mazowsza do stworzenia warunków dla przyszłych jednorożców, czyli startupów, które mogą osiągnąć sukces na skalę globalną i przyczynić się do dynamicznego rozwoju lokalnej społeczności. Konkurs „Startuj z Mazowsza” jest inwestycją w talenty tworzące innowacyjne rozwiązania.

Startupy mogą zgłaszać swoje projekty w trzech kategoriach:

INNO-TECH – dla firm tworzących nowe produkty i procesy, wprowadzających znaczące zmiany technologiczne, obejmujących innowacje na różnych płaszczyznach;

SOCIAL IMPACT – dla startupów, które mają pozytywny wpływ na środowisko lub społeczeństwo;

START – dla firm tworzących innowacyjny projekt w fazie Minimum Viable Product czy prototypu, który ma potencjał do efektywnego rozwoju i skalowania.

Pula nagród to 90 tysięcy złotych, gdzie zwycięzca w każdej kategorii otrzyma nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Startupy mają również szansę na zdobycie wsparcia medialnego, możliwość budowania relacji biznesowych oraz pozyskania inwestora. Istnieje również możliwość zdobycia nagród specjalnych od partnerów konkursu.

Udział w konkursie to nie tylko możliwość profesjonalnej oceny pomysłów przez ekspertów z zakresu biznesu, technologii i innowacji, ale także szansa na zaprezentowanie ich szerszemu odbiorcy. Wiesław Raboszuk podkreśla, że konkurs to doskonała okazja dla startupów do osiągnięcia sukcesu poprzez zdobycie nagród finansowych i niezbędnego wsparcia umożliwiającego realizację swoich wizji.