11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W ramach tych uroczystości odbył się Szósty Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek „Niepodległa”. Miejsce wydarzenia to Hala „Saska” OSiR Dzielnicy Praga-Południe.

Niewątpliwie było to wydarzenie na wielką skalę, które zgromadziło blisko 100 młodych i utalentowanych zawodniczek. Zawodniczki podzielone były na dziewięć drużyn, które rywalizowały między sobą w osiemnastu meczach. Widać było, że dziewczyny są pełne zaangażowania, ambicji i chęci rozwoju. Do tego stopnia, że rywalizacja była prowadzona w pełnym duchu fair play.

Wyniki końcowe przedstawiały się następująco: pierwsze miejsce zajęła drużyna KS Saska Warszawa I, drugie miejsce przypadło zespołowi KS Metro Warszawa, a trzecie KS Saska Warszawa II. Na kolejnych miejscach uplasowały się UKS Olimp Tłuszcz, MKS Olimp Mińsk Mazowiecki, UKS Orlęta Raszyn, Legia Warszawa, UKS Derby 356 Warszawa oraz KS Saska Warszawa III.

Gratulacje należą się wszystkim zespołom za ich zaangażowanie i wysiłek. Wydarzenie zostało zorganizowane przez KS SASKA Warszawa, a jego realizacja była możliwa dzięki Programowi Mikro Granty. Fundacja Orły Sportu pełniła rolę Operatora Krajowego tego programu. Finanse na ten projekt pochodziły ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.