Na początku tygodnia, funkcjonariuszki policji zajmujące się profilaktyką społeczną wzięły udział w pikniku sąsiedzkim. Wydarzenie odbyło się na terenie Centrum Promocji Kultury, zlokalizowanym przy ulicy Podskarbińskiej 2. Hasło przewodnie pikniku brzmiało „ Od Przedszkola do Seniora” i stanowiło doskonałą okazję do rozmów o bezpieczeństwie z najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami dzielnicy Praga-Południe.

Podczas wydarzenia, policjantki prezentowały sprzęt służbowy, w tym radiowóz, a także umożliwiły wykonanie pamiątkowych odcisków linii papilarnych. Na stoisku policyjnym odpowiadały na pytania i udzielały informacji osobom zainteresowanym przyłączeniem się do szeregów policji. Szczegółowo wyjaśniały proces rekrutacyjny oraz wymogi, jakie muszą spełniać kandydaci na funkcjonariuszy.

Kończąc udział w pikniku, funkcjonariuszki wręczały najmłodszym uczestnikom odblaski i kolorowanki. Seniorzy natomiast otrzymali poradniki „Seniorze, Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!” – stanowiące cenny przewodnik po środkach ostrożności przed oszustami.