Z niecierpliwością oczekiwana renowacja Domu Samotnej Matki, zlokalizowanego na warszawskiej Pradze Północ, ma zaplanowany swój początek jeszcze w bieżącym roku. Niemałe zaniepokojenie wśród społecznych aktywistów wywołało możliwe zburzenie tej instytucji, szczególnie po decyzji władz Warszawy o ewakuacji tam mieszkających matek w 2022 roku z powodu zaniedbanej infrastruktury budynku. Wiceprezydent stolicy przekonuje jednak, że placówka zostanie gruntownie odnowiona i nadal będzie służyć matkom z dziećmi.

Link do źródła: https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/praga-warszawa-dom-smotnej-matki-remont-bezpieczenstwo-miasto_IjIezHSHMHqh3RbDCC5m

W tegorocznym planie prac remontowych znajduje się Dom Samotnej Matki na Pradze Północ. W wrześniu 2022 roku, ze względu na fatalny stan obiektu, władze miasta podjęły decyzję o przesiedleniu matki i przekazaniu placówki pod opiekę Warszawskiego Centrum Integracji. Ta decyzja spotkała się z dużym sprzeciwem społecznych aktywistów, którzy obawiali się, iż Dom Samotnej Matki zostanie zlikwidowany. Wiceprezydent stolicy, Aldona Machnowska-Góra, zapewnia jednak, że prawie wszystkie matki już znalazły nowe miejsca zamieszkania. – Większość z nich stała się już niezależna i ma swoje mieszkanie. Pozostałe dwie panie, które do teraz przebywają na Szymanowskiego, wkrótce również otrzymają swoje lokum. Jak tylko to nastąpi, rozpoczniemy planowany remont całego obiektu i nadal będzie on służył mamom z dziećmi – informuje Machnowska-Góra.