Na ostatnim pikniku rodzinnym, który odbył się w parku przy ulicy Podskarbińskiej, patrolowcy mieli okazję poprowadzić profilaktykę mobilną. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez dobrze znaną fundację „Zwalcz nudę”. W ramach tej imprezy, funkcjonariusze przeprowadzili edukacyjne warsztaty dla wszystkich obecnych, na których prezentowali różne scenariusze zagrożeń i odpowiednie metody ich unikania.

Korzystając z nowoczesnej technologii, jaką jest tablet, policjanci dostosowywali prezentowane treści do wieku każdego z uczestników. Starali się oni przekazać najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w sposób łatwy do zrozumienia dla wszystkich – zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczestników pikniku.

Udział w tym wydarzeniu nie ograniczał się jednak tylko do edukacji. Była to także okazja do bliższego poznania pracy policji. Uczestnicy mieli szansę na zapoznanie się z różnym sprzętem policyjnym prezentowanym na miejscu oraz możliwość rozmowy na temat procedur rekrutacyjnych i kariery w Policji.

Relacje z tego wydarzenia przekazane zostały za pomocą fotografii, które zapraszamy do obejrzenia. Przejrzyjcie z nami zdjęcia z wieczoru poświęconego profilaktyce i bezpieczeństwu!