Administracja Dzielnicy Praga-Północ miasta stołecznego Warszawy gorąco zachęca wszystkich młodzieńców, którzy są dumni ze swojej dzielnicy, do wzięcia udziału w konkursie literackim pod tytułem „Opowiedz mi o Pradze”.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Pragi Północ lub uczysz się w tej dzielnicy, jesteś w wieku od 13 do 18 lat i posiadasz talent do pisania fascynujących i autentycznych opowiadań, to nie wahaj się i prześlij nam swoje dzieło. Konkurs ma na celu ukazanie Pragi Północ z różnych perspektyw – jej historii, kultury, mieszkańców, charakterystycznych miejsc oraz niepowtarzalnej atmosfery.

Twoje opowiadanie może koncentrować się na tym, co najbardziej lubisz lub czego nie lubisz w swoim otoczeniu, co Cię inspiruje lub zaskakuje w Twojej dzielnicy, jak wygląda twoje spojrzenie na jej przeszłość i jaka jest według Ciebie jej przyszłość.

Nadesłane prace należy przesłać na adres e-mail Urzędu od 15 grudnia 2023 roku aż do 31 stycznia 2024 roku. Spośród wszystkich zgłoszeń, tylko te najbardziej wyjątkowe zostaną nagrodzone i opublikowane. Nie zwlekaj, stań do rywalizacji i podziel się z nami swoją opowieścią o Pradze!