Dzięki informacji przekazanej przez jedną z kobiet mieszkańców Targówka, funkcjonariusze miejscowej Policji zatrzymali jej 25-letniego towarzysza. Mężczyzna był oskarżany o stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy wobec swojej partnerki. Po zatrzymaniu, został on skierowany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ na przesłuchanie, podczas którego usłyszał zarzut, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym nadzorem i otrzymał zakaz zbliżania się do swojej partnerki oraz kontaktowania się z nią.

Na zdjęciach towarzyszących sprawie można zauważyć policjanta w odblaskowej kamizelce, który zakładający kajdanki na ręce trzymane za plecami mężczyzną. Drugie zdjęcie prezentuje ten sam moment, jednak z dodatkowym detalem – mężczyzna jest wprowadzany do celowanej celi.

Przemoc, której była ofiarą od swojego 25-letniego partnera, opisała funkcjonariuszom jeden z mieszkanek Targówka. Kobieta przyznała, że od stycznia 2022 doświadczała znęcania ze strony mężczyzny, jednak nigdy wcześniej nie szukała pomocy.

W jej relacji było słychać, że jej partner miał problem z nadużywaniem alkoholu. W histerii, niszczył wyposażenie domu, bił ją, szarpał za włosy, ubrania, uderzał różnymi przedmiotami i obrażał ją. Kiedy mężczyzna zniszczył jej telefon i laptop, kobieta przestraszyła się jego nieobliczalności i w obawie o swoje życie, postanowiła zgłosić sprawę na Policję.

Dzielnicowi, którzy przybyli na miejsce interwencji, aresztowali 25-latka i umieścili go w policyjnej celi w jednostce przy ulicy Jagiellońskiej. Śledczy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego zgromadzili niezbędne dowody w tej sprawie i powiadomili Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ. Tam też został przesłuchany przez prokuratora, który postawił mu zarzut przemocowego traktowania partnerki. Dodatkowo, mężczyzna otrzymał policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na dystans mniejszy niż 50 metrów przez okres trzech miesięcy.

Za swoje czyny, 25-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Całość postępowania nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ.