Celem operacji przeprowadzonej przez działający przeciwko przestępczości mieniowej Zespół Kryminalny było zatrzymanie mężczyzny, który dokonywał włamań do aptek na terenie Pragi Północ oraz innych dzielnic Warszawy. Współpracując z funkcjonariuszami Wydziału Wywiadu Kryminalnego w Warszawie oraz policjantami operacyjnymi z komisariatu na Targówku, udało się aresztować 33-letniego mieszkańca Pragi Północ, który został wytypowany jako podejrzany o te czyny. Podejrzany usłyszał łącznie osiem zarzutów w nadzorującej sprawę Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Wszystkie dotyczą recydywy. Po przesłuchaniu sąd zadecydował, że podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

Zaprezentowane zdjęcie ukazuje policjanta w szarej koszulce i krótkich niebieskich spodenkach prowadzącego zatrzymanego mężczyznę przy pomocy kajdanek. Mężczyzna jest ubrany w brązową koszulkę i długie jeansy, a część jego twarzy jest zasłonięta czarnym prostokątem. Kolejne zdjęcie przedstawia policjanta w jasnej koszulce przesłuchującego podejrzanego przy biurku z otwartym laptopem.

Policjanci zwalczający przestępczość mieniową zajmowali się sprawami dotyczącymi włamań do aptek na terenie Pragi Północ, do których dochodziło nocą. Wszystkie incydenty zgłoszone zostały pod koniec maja, kiedy to reprezentanci poszkodowanych aptek poinformowali o wybitych szybach, splądrowanych szufladach i utracie gotówki.

Analizując zdarzenia na podstawie zeznań pokrzywdzonych, dowodów zebranych przez techników policyjnych oraz nagrań z monitoringu, funkcjonariusze porównali te przypadki z innymi, które miały miejsce w innych dzielnicach Warszawy – Targówku i Pragi Południe. Podjęto współpracę z lokalnymi jednostkami policji.

Staranne ustalenia i szczegółowa znajomość lokalnej sceny przestępczej pozwoliły na identyfikację 33-latka podejrzewanego o te włamania. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa i odbywał kary pozbawienia wolności. Był również poszukiwany przez organy ścigania w celu ustalenia miejsca pobytu.

10 czerwca, w poniedziałek, kryminalni z Pragi Północ zatrzymali 33-latka na terenie warszawskiego metra. Następnie przeprowadzono przeszukanie w miejscu, które zamieszkiwał. Udało się ustalić, że mężczyzna przegrał skradzione z aptek pieniądze w kasynie.

Zatrzymany został przewieziony do komendy przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie następnie odbyło się przesłuchanie w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator przedstawił mu osiem zarzutów dotyczących włamań do aptek i kradzieży o łącznej wartości ponad 14 tysięcy złotych. Za wszystkie te czyny, do których doszło w recydywie, grozi mu kara od roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd zaakceptował wniosek prokuratora i zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu tymczasowym mężczyzny.