13 czerwca, na terenie hali sportowej „Siennicka”, znajdującej się pod zarządem OSiR Dzielnicy Praga-Południe, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zorganizowano tam bowiem Olimpiadę Przedszkolaków edycji 2024. Wydarzenie to miało charakter sportowy, lecz przede wszystkim skupiało się na zabawie i radości najmłodszych.

Odpowiedzialność za sprawiedliwe przeprowadzenie zawodów spoczywała na barkach Sławomira Kopcia. Ten doświadczony sędzia, znany z udziału w igrzyskach olimpijskich, pełnił podczas tego dnia funkcję głównego arbitra. Jego obecność zapewniała dzieciom poczucie prawdziwej rywalizacji i sportowej atmosfery.

Podczas rozgrywek każde dziecko stało się bohaterem. Maluchy otrzymały pamiątkowe medale, koszulki oraz puchary dla swoich przedszkoli. Widownia hali wypełniona była rówieśnikami, którzy z wielkim entuzjazmem dopingowali swoje drużyny.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować kierownictwu oraz pracownikom przedszkoli za zgłoszenie swoich placówek do udziału w olimpiadzie. To dzięki nim dzieci miały możliwość wzięcia udziału w tak ekscytującym wydarzeniu.

Zaszczyt patronatu nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, Tomasz Kucharski. Jego wsparcie przyczyniło się do jeszcze większego podniesienia rangi zawodów.