Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji z warszawskiego komisariatu na Białołęce, aresztowany został 35-letni mężczyzna, również mieszkaniec tej dzielnicy. W jego posiadaniu odnaleziono nielegalne substancje oraz sprzęt, który mógłby służyć do ich wytwarzania. Po zatrzymaniu i przebytym przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, mężczyźnie nałożony został dozór policyjny na czas trwania prowadzonego postępowania. Jeżeli winny, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia ukazują różnego rodzaju pojemniki i opakowania rozrzucone na podłodze, a obok nich leżące banknoty. Pośród znalezionych przedmiotów znajdują się butelki, waga oraz torby foliowe.

Policjanci z Białołęki otrzymali cenną informację operacyjną, mówiącą o możliwości posiadania przez mężczyznę mieszkającego przy ulicy Skarbka z Gór nielegalnych substancji. Aby zweryfikować tę wiadomość, udali się oni pod podany adres. Po wyjściu mężczyzny z budynku, funkcjonariusze przeszukali go i znaleźli przy nim torebeczkę z suszem roślinnym. Zatrzymanie 35-latka odbyło się bez problemów, po czym wszyscy udali się do jego mieszkania.

Przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny zaowocowało znalezieniem substancji o różnych kolorach pakowanych w torby i woreczki, elektronicznej wagi, kilku tysięcy złotych oraz sprzętu, takiego jak plastikowe i szklane opakowania z nieznanymi płynami, które mogły służyć do produkcji narkotyków.

Zatrzymany został przetransportowany do komisariatu na Białołęce. Znalezione podczas operacji substancje zostały przekazane do analizy policyjnemu technikowi. Wyniki testów składu substancji są jeszcze nieznane.

Na kolejny dzień po zatrzymaniu, 35-latek został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Usłyszał zarzuty łamania przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na czas trwania postępowania, mężczyzna pozostaje pod nadzorem policji.