Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w warszawskiej dzielnicy Praga Północ, specjalizujący się w walce z przestępczością majątkową, zidentyfikowali i zatrzymali osobnika podejrzanego o serię kradzieży rowerów. Działania detektywistyczne prowadzone przez policjantów zaowocowały ustaleniem tożsamości 38-letniego mężczyzny, którego podejrzewano o te przestępstwa. Informacje te zostały następnie przekazane do Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, który podjął decyzję o interwencji „w terenie”. Zatrzymany mężczyzna usłyszał sześć zarzutów karnych, do których przyznał się podczas przesłuchania. W przypadku skazania za przestępstwa, których dopuścił się, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pracownicy Wydziału Kryminalnego Komendy Policji Praga Północ od początku skoncentrowali swoje wysiłki na wyjaśnieniu tajemniczych kradzieży rowerów na terenie dzielnicy. Ich staranne dochodzenie doprowadziło ich ostatecznie do 38-letniego mężczyzny, którego zatrzymali w trakcie dalszych działań operacyjnych wspomaganych przez Wydział Wywiadowczo-Patrolowy.

Dowody zgromadzone w toku śledztwa potwierdziły, że podejrzany dokonał kradzieży pięciu rowerów oraz jednej hulajnogi elektrycznej. Suma strat wyniosła prawie 14 tysięcy złotych.

Zespół zajmujący się zwalczaniem przestępczości majątkowej w Komendzie na Pradze Północ postawił zatrzymanemu sześć zarzutów karnych. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że część skradzionych przedmiotów sprzedał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ.