12 maja, w niedzielę, malownicza ulica Floriańska stanie się tętniącym życiem centrum, gdzie zgromadzą się lokalni artyści oraz rzemieślnicy. Zapełnione kolorowymi bazarowymi stoiskami miejsce, przyciągnie swoją różnorodnością rękodzieła. W programie tego dnia przewidziano również Ceremonię wręczenia Florianów.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do odwiedzenia jarmarku od godziny 9.00. Przygotowany spacer pośród stanowisk z rękodziełem to doskonała okazja do zapoznania się z twórczością lokalnych artystów.

O 14:00 rozpocznie się część artystyczna wydarzenia. Wystąpią Akademia Pana Kleksa oraz Chór Młodzieżowy „Praskie Nuty”, który jest owocem warsztatów wokalnych prowadzonych przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Kolejnym punktem programu będzie występ ks. Bogusława Kowalskiego, którego humorystyczne prezentacje zawsze bawią publiczność. Na scenie pojawią się także pełne warszawskiego charakteru zespoły – Sztajery oraz Zima w Środku Lata, znane z udziału w konkursie Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic.

Przed wręczeniem nagród Florianów, publiczność będzie miała okazję usłyszeć niepowtarzalny koncert Elvisa, który z pewnością podgrzeje atmosferę. Finalem Jarmarku Floriańskiego będzie występ grupy Power Play.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać również przedstawicieli Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Dzielnicy oraz Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, którzy będą do dyspozycji odwiedzających.