Niedawno zatrzymany przez stróżów prawa 57-letni obywatel Białołęki został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy. Zatrzymanie miało miejsce kilka dni temu przez funkcjonariuszy z komisariatu zlokalizowanego przy ulicy Myśliborskiej. W wyniku przeprowadzenia kontroli w miejscu zamieszkania podejrzanego, znaleziono nielegalne substancje takie jak marihuana, klefedron oraz kokaina. Dodatkowo, funkcjonariusze przejęli gotówkę, zarówno w polskiej, jak i zagranicznej walucie. Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania dużej ilości środków odurzających a prokurator prowadzący sprawę podkreślił, że taki czyn może skutkować karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Na załączonym zdjęciu widoczne są telefony, pieniądze oraz różnorodne substancje rozrzucone na ciemnym blacie stołu.

Mieszkaniec Białołęki nie mógł przewidzieć nadchodzącej kontroli. Policjanci z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej działali bowiem nieoczekiwanie. Z ich informacji wynikało, że 57-latek, który był już wcześniej zatrzymany za przestępstwa narkotykowe, posiada w swoim miejscu zamieszkania nielegalne substancje. Po przybyciu mężczyzny pod adres zamieszkania, funkcjonariusze dokonali kontroli. Niewielka ilość białego proszku, którą znaleziono przy nim była tylko preludium do dokładniejszej inspekcji. Policjanci aresztowali go i przeszukali jego mieszkanie.

Zabezpieczono trzy plastikowe torebki z białym proszkiem, suszem oraz kilkanaście srebrnych zawiniątek, które również zawierały biały proszek, wagę elektroniczną oraz gotówkę w polskiej i obcej walucie. Policjanci wezwali na miejsce przewodnika z psem służbowym specjalizującym się w wyszukiwaniu zapachu narkotyków.

Po przeprowadzeniu procedur 57-letni mężczyzna został przetransportowany do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Substancje znalezione w jego mieszkaniu zostały skierowane do biegłego celem określenia ich składu i wagi. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego doprowadzili 57-latka do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie odbyło się przesłuchanie.

Prokurator prowadzący śledztwo postawił mężczyźnie zarzut posiadania dużej ilości środków odurzających, w postaci marihuany, kokainy i klefedronu. Plus fakt działania w stanie recydywy. Został złożony wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 57-latka na trzy miesiące.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora.