Wydział Kryminalny komisariatu na warszawskim Targówku wykazał niezwykłą determinację w poszukiwaniu osób próbujących uniknąć kary sądowej. Zakończone sukcesem działania prowadziły do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Ukrywający się 59-latek, odpowiedzialny za serię oszustw, został odnaleziony w piwnicy swojego domu, skryty za stosem kartonów. W wyniku tego zdarzenia, mężczyzna trafił najpierw na komisariat, a następnie do aresztu śledczego, gdzie będzie odsiadywał karę przez kolejne 6 lat.

Poszukiwania 59-latka prowadzone były na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Mężczyźnie groziło 6 lat pozbawienia wolności za liczne przestępstwa oszukańcze. Starając się uniknąć kary, podjął decyzję o ukryciu się przed organami ścigania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego podjęli zadanie ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania. Po wykonaniu szeregu ustaleń, ich poszukiwania doprowadziły na teren gminy Stare Babice.

Podczas wizyty na wytypowanej posesji, policjanci zostali wpuszczeni do środka przez żonę poszukiwanego mężczyzny. Kobieta twierdziła, że 59-latek nie jest w domu i odmówiła jakiejkolwiek współpracy z funkcjonariuszami. Jednak policjanci byli pewni, że kobieta nie mówi prawdy. Po sprawdzeniu posesji, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, za stosem kartonów, odnaleźli ukrywającego się mężczyznę. Po potwierdzeniu jego tożsamości, został on natychmiast zatrzymany.

Zatrzymany został przewieziony do komisariatu przy ulicy Chodeckiej pod eskortą policji. Stamtąd trafił bezpośrednio do aresztu śledczego, gdzie czeka go 6-letnia kara pozbawienia wolności.