Nieopodal nadciąga niedziela, która zwiastuje otwarcie 65. edycji znanych na całym świecie Koncertów Chopinowskich na otwartym powietrzu w urokliwych Łazienkach Królewskich. Wszystko oznacza, że od 19 maja do 29 września każda niedziela stanie się okazją do bezpłatnego delektowania się recitalami fortepianowymi. Największe dzieła Fryderyka Chopina ożywią w wykonaniu czołowych pianistów z kraju i zagranicy.

W ciągu ostatnich 65 lat, Koncerty Chopinowskie osiągnęły status jednego z najchętniej uczęszczanych wydarzeń kulturalnych w Warszawie. W trakcie sezonu koncertowego, Łazienki Królewskie przyciągają nawet do 120 000 melomanów, pragnących doświadczyć magicznego połączenia muzyki Chopina z otaczającą zielenią.

Za inaugurację jubileuszowego sezonu odpowiadać będzie Krzysztof Jabłoński – wyróżniający się na scenie muzycznej polski pianista, profesor i kameralista. Jego występ zaplanowany jest na godzinę 12:00 dnia 19 maja. Po nim, o godzinie 16:00, swoje umiejętności zaprezentuje Leonora Armelini – zdobywczyni piątej nagrody podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, pochodząca z Włoch pianistka.

Podkreśleniem rangi inauguracji tego sezonu będzie obecność orkiestry Sinfonia Varsovia. Warszawski zespół pod kierownictwem Marty Kluczyńskiej razem z pianistami da wyraz najważniejszym dziełom Chopina.

Wszystkie niedzielne koncerty odbywają się bez konieczności zakupu biletów. Realizacja cyklu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków miasta stołecznego Warszawy.