18 stycznia, w ramach działań o nazwie „Bezpieczne ferie 2024”, Komisariat Policji w Sulejówku gościł młodych uczestników półkolonii organizowanej przez Planetę Zabaw i Edukacji „Eduflow”. Czas spędzony na miejscu miał na celu nie tylko edukację, ale również wzbudzenie zainteresowania zawodem stróża prawa. Dzieci miały okazję poznać bliżej specyfikę pracy policjanta oraz zobaczyć miejsce, w którym codziennie pełnią służbę.

Ferie zimowe w powiecie mińskim to okres intensywnych półkolonii. W takim czasie nie mogło zabraknąć spotkań z funkcjonariuszami policji mających na celu propagowanie bezpieczeństwa i rozwijanie świadomości wśród najmłodszych. Z tej właśnie przyczyny dzieci z Planet Zabaw i Edukacji „Eduflow” postanowiły odwiedzić sulejowski komisariat.

Kontynuując akcję „Bezpieczne ferie”, nasi najmłodsi mieszkańcy mieli okazję zwiedzić komendę i dowiedzieć się więcej o pracy policjanta. Podczas wizyty, aspirant sztabowy Radosław Gałązka, pełniący funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Sulejówku, wraz z policjantami zespołu patrolowo-interwencyjnego, przekazał dzieciom wiele cennych informacji na temat bezpieczeństwa. Dzieci z zaangażowaniem słuchały prelekcji na ten temat, a także miały okazję zadawać pytania.

Młodzi goście z wielkim entuzjazmem zwiedzali policyjny radiowóz – jedno z narzędzi pracy policjanta. Ciekawość skierowana była nie tylko na samego pojazdu, ale również możliwość wejścia do jego środka.

Przez całe ferie zimowe, na terenie powiatu mińskiego, będą kontynuowane działania prewencyjne skierowane do dzieci i młodzieży. W trosce o bezpieczeństwo uczestników zimowego wypoczynku, policjanci planują organizować kolejne spotkania i pogadanki w miejscach zorganizowanego odpoczynku.