W ręce policji z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego komendy miejskiej w stolicy, wpadło dwóch mężczyzn pochodzących z Gruzji. Zostali oni ujęci pod zarzutem dokonania szeregu kradzieży z włamaniem do budynków mieszkalnych na warszawskim osiedlu Białołęka oraz dodatkowo kradzieży, której dokonali na klatce schodowej. Zgromadzone dowody dowodzą, że wartość wszystkich skradzionych przez nich przedmiotów przekracza sumę 53 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, którzy specjalizują się w śledzeniu sprawców kradzieży kieszonkowych, używając dostępnych im narzędzi pracy operacyjnej, gromadzili i analizowali informacje dotyczące sprawców serii włamań do mieszkań na terenie Białołęki. Szacuje się, że łączna wartość skradzionych w wyniku tych przestępstw przedmiotów wynosi ponad 53 tysiące złotych.

Gromadzenie danych i prowadzenie intensywnych śledztw pozwoliło funkcjonariuszom zidentyfikować dwóch podejrzanych – obywateli Gruzji. Złodzieje zostali zatrzymani na terenie dzielnicy Ursus. Mężczyźni w wieku 40 i 47 lat zostali przetransportowani do komisariatu na Białołęce, gdzie postawiono im zarzuty związane z dwiema kradzieżami z włamaniem, a jednemu z nich dodatkowo zarzucono kradzież na klatce schodowej. Za popełnione przez nich przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W obliczu powyższych wydarzeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie czujności! Jeżeli zauważysz nieznajome osoby, które bez wyraźnego powodu krążą po osiedlu, klatce schodowej czy obserwują mieszkania – poinformuj o tym Policję. Jeśli tylko jest to możliwe, zapamiętaj jak wyglądają te osoby oraz jakim pojazdem się poruszają – takie informacje mogą być nieocenione podczas ustalania tożsamości sprawców. Właściciele nieruchomości powinni również dbać o właściwe zabezpieczenie swojego mienia, co może uchronić ich przed ewentualnym włamaniem lub kradzieżą.