Czasem trudno jest powiedzieć „do widzenia”, zwłaszcza kiedy się ceni i szanuje drugą osobę. Właśnie takie emocje towarzyszyły nam wczoraj o 13.30, kiedy oddawaliśmy hołd podinsp. Robertowi Matusikowi, który do niedawna pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, a teraz przejął obowiązki Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI. Było mnóstwo emocji, wspomnień, wyrazów uznania, podziękowań i życzeń na nową drogę.

Podczas uroczystej ceremonii pożegnania podinsp. Roberta Matusika, kadra zarządzająca jak i licznie zgromadzeni goście – przedstawiciele samorządu z Urzędu Dzielnicy Warszawa Wawer oraz kierownictwo Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa – przekazali swoje serdeczne podziękowania za lata służby i współpracy, profesjonalizm, doświadczenie i zrozumienie. Podinspektor Matusik wyraził swoje wdzięczność dla wszystkich osób, z którymi miał przyjemność pracować, w tym policjantów, pracowników cywilnych i przedstawicieli zewnętrznych.

Podinspektor Robert Matusik rozpoczął swoją służbę w Policji w 1996 roku na warszawskiej Pradze Południe. W 1999 roku opuścił naszą dzielnicę na 9 lat, ale powrócił do nas w 2008 roku i pozostał z nami do 4 marca bieżącego roku. W naszej Komendzie pełnił różne funkcje, m.in. Naczelnika Wydziału Organizacji Służby oraz Naczelnika Wydziału Prewencji. Przez sześć lat był na czele komisariatu w Wawrze, najpierw jako zastępca komendanta, a później jako komendant. W 2020 roku został mianowany Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII.

Robert Matusik to prawdziwy pracoholik i niezmordowany pracownik, co zawdzięcza swojemu pozytywnemu podejściu do pracy. Obdarzony zdolnością ciągłego rozwoju i samodoskonalenia, nigdy nie rezygnował z żadnego zadania i zawsze szukał nowych możliwości. Jego profesjonalizm i zaangażowanie były zawsze prawdziwe i autentyczne. Podinspektor Matusik to osoba, która swoją pracę traktuje bardzo poważnie, daje z siebie wszystko i zawsze pracuje na 100%, aż do końca. Jego siła tkwi w prawdziwości, uczciwości i szczerości.

Poziom profesjonalizmu, jaki prezentuje Komendant Robert Matusik, jest naprawdę trudny do zastąpienia, a wręcz niemożliwy do dorównania. Bez niego, nasza komenda nigdy już nie będzie taka sama. Z radością gratulujemy Ci, Panie Komendancie, twojego awansu i życzymy ci niewyczerpanej energii, chęci do działania, sukcesów i satysfakcji. Chcemy też, abyś był otoczony życzliwymi, szczerymi i oddanymi ludźmi oraz abyś miał wiele szczęścia i spełnienia.

Było nam niezmiernie miło współpracować z podinspektorem Matusikiem. Jego pamięć zawsze pozostanie z nami jako symbol prawdziwej przyjemności i honoru.