Jeśli trasa marszu zostanie zamknięta dla ruchu, tramwaje linii 4 i 20 będą skierowane przez Most Gdański. Również pozostałe linie tramwajowe zostaną podzielone na dwie części, a autobusy linii 160 zawrócą na wysokości Dworca Wileńskiego, natomiast 190 dojadą z jednej strony do Placu Bankowego, a od strony Pragi-Północ tylko do skrzyżowania al. „Solidarności” z Targową.

Podczas zbiórki uczestników na Placu Zamkowym, możliwe jest zamknięcie przejazdu ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem, co spowoduje zmiany tras autobusów linii: 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518. Z chwilą rozpoczęcia przemarszu uczestników o godzinie 12:00, zamknięty zostanie fragment Traktu Królewskiego oraz skrzyżowanie z ulicą Świętokrzyską.

W kluczowych miejscach pasażerom pomogą informatorzy WTP, kierując ich do najdogodniejszych środków transportu. Na ulicach Warszawy będą również dyżurować instruktorzy nadzoru ruchu. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z linii metra oraz pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.