Na swoim wolnym dniu od służby, funkcjonariusz Policji z Warszawskiego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego dokonał zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Zatrzymany, obywatel Ukrainy, wyznał, że spożył piwo i był w drodze do sklepu po następne. Kiedy na miejscu zjawiła się stołeczna drogówka, przeprowadziła niezbędne czynności. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu, za co może mu grozić do 3 lat więzienia.

Jadąc ulicą Książkową w środowy wieczór, funkcjonariusz będący w tym czasie poza służbą, zauważył nieodpowiednie zachowanie kierującego audi. Zwrócił uwagę na osobę siedzącą za kierownicą. Gdy tylko otworzył drzwi pojazdu, poczuł intensywny zapach alkoholu. Nakazał mężczyźnie wyłączenie silnika i zabrał mu kluczyki, a potem powiadomił o sytuacji służby alarmowe.

Kierujący audi, zgodził się, że wypił piwo i był w drodze po następne. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przybyli na miejsce, przetestowali stan trzeźwości obywatela Ukrainy. Wynik badania alkomatem potwierdził prawie 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. 43-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do komisariatu na ulicy Myśliborskiej. Tam ponownie przeprowadzono test alkomatem i zatrzymano jego prawo jazdy.

Po wytrzeźwieniu, 43-latek został przesłuchany przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, którzy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ jest odpowiedzialna za nadzorowanie tej sprawy. Pamiętajmy, że gdy zauważamy niebezpieczne zachowanie uczestników ruchu drogowego, powinniśmy reagować – zadzwonić pod numer alarmowy.