Funkcjonariusze specjalizujący się w ściganiu przestępczości gospodarczej oraz korupcji, operujący na terenie warszawskiej dzielnicy Praga Północ, zatrzymali dwie osoby, które mogą być powiązane z przechowywaniem nielegalnych papierosów. W trakcie tej akcji, policjanci przejęli kontrolę nad ponad 3500 paczkami tytoniu pochodzącego z kontrabandy. Szacowane straty dla krajowego budżetu wynoszą prawie 70 tysięcy złotych. Znajomy zatrzymanej kobiety, obywatel Armenii, został oskarżony o popełnienie tego przestępstwa. Prokurator Rejonowy Warszawa Praga Północ sprawuje kontrolę nad tym dochodzeniem.

Zdjęcie pokazuje różnokolorowe paczki papierosów ułożone w stos na ciemnobrązowym biurku. Na zdjęciu są wyświetlane papierosy, które były zabezpieczone podczas operacji.

Podczas prowadzenia śledztwa, funkcjonariusze ustalili, że w nieczynnej firmie zlokalizowanej przy ulicy Jagiellońskiej mogą znajdować się papierosy będące częścią nielegalnego obrotu. Teren ten został poddany specjalnemu nadzorowi przez policję. Zwrócili oni uwagę na pojazd, który zaparkował obok jednego z zamkniętych kontenerów, a z którego wysiadła kobieta i otworzyła drzwi jednego z pomieszczeń.

Policjanci zdecydowali się na kontrolę kobiety oraz pomieszczenia, które otworzyła. Po przeszukaniu kontenera, odkryli w nim tytoń różnych marek bez polskich znaków akcyzy. 32-letnia kobieta została zatrzymana w celu wyjaśnienia sprawy.

Po pewnym czasie na miejscu pojawił się znajomy tej kobiety, obywatel Armenii. Przyznał on, że tytoń przechowywany w kontenerze należy do niego. Policja zdecydowała się również na jego zatrzymanie.

W sumie, funkcjonariuszom udało się przejąć ponad 3500 paczek papierosów. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie dalsze działania prowadzili śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Zarówno kobieta, jak i jej znajomy zostali przesłuchani, a mężczyźnie postawiono zarzuty za przechowywanie nielegalnych papierosów. Według szacunków policji, działalność oskarżonego spowodowała straty dla Skarbu Państwa wynoszące prawie 70 000 złotych.