W sytuacji, która miała miejsce niedawno, policjanci z sekcji kryminalnej natychmiastowo odpowiedzieli na zgłoszenie o przestępstwie polegającym na wymuszeniu rozbójniczym. Zaraz po przyjęciu informacji o incydencie jeden z domniemanych sprawców został zatrzymany. Jego wspólnik natomiast został aresztowany następnego dnia we wczesnych godzinach porannych. Badając sprawę, policjanci ustalili, że doszło do dwóch oddzielnych incydentów z udziałem dwóch ofiar. Wobec zatrzymanych postawiono zarzuty groźby karalnej oraz wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, obaj mężczyźni zostali tymczasowo umieszczeni w areszcie przez sąd.

Formalne zgłoszenie policja otrzymała od jednej z ofiar. Twierdził on, że jest nękany przez dwóch mężczyzn, którzy próbują wydobyć od niego pieniądze grożąc przy tym odebraniem życia zarówno jemu, jak i jego rodzinie. Według relacji pokrzywdzonego, miało to być formą rewanżu za rzekomo zaległe płatności wobec byłego pracownika. Mimo że ofiara już kilkakrotnie przekazywała pieniądze, agresorzy nie przestawali nękać go dalszymi żądaniami. Gdy umówił się z nimi na kolejne spotkanie, na miejscu czekało już na nich kryminalne. Pierwszego z podejrzanych udało im się zatrzymać na miejscu, drugiego dopadli następnego dnia rano.

Informacje zgromadzone podczas prowadzenia śledztwa wskazywały, że istniała jeszcze jedna, podobna sprawa i inna osoba, której domniemani agresorzy grozili pobiciem oraz pozbawieniem wolności. Na podstawie dowodów oraz zebranych informacji zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 47 i 32 lata. Muszą oni teraz odpowiedzieć za wymuszenie rozbójnicze oraz groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec obu podejrzanych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe sprawuje nadzór nad postępowaniem w tej sprawie.