Działania funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego na warszawskim Targówku zostały szybko zmobilizowane po informacji o podejrzanych osobach podróżujących w uszkodzonym pojeździe marki Audi. Podczas interwencji, dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych a substancje psychoaktywne, ukryte między innymi w schowku samochodowym, zostały skonfiskowane. Dokładne badania tych substancji wykazały obecność klofedronu, amfetaminy, klefedronu i kokainy. Po uwzględnieniu wniosku prokuratora prowadzącego śledztwo, sąd postanowił wysłać obu mężczyzn – 21 i 20 latka, do aresztu tymczasowego. Przestępstwo to jest surowo karane i może skutkować pozbawieniem wolności na okres do 10 lat.

Policjanci pracujący na Targówku otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzano wyglądających osób poruszających się pojazdem Audi z uszkodzeniami takimi jak stłuczona lampa i przebite opony. Zlokalizowali oni pojazd zaparkowany przy ulicy Pratulińskiej. Dwoje mężczyzn przy samochodzie, w wieku 21 i 20 lat, nie byli w stanie wyjaśnić okoliczności uszkodzeń.

Po przybyciu dodatkowego patrolu na miejsce, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu. W różnych miejscach wewnątrz Audi, takich jak bagażnik, podłokietnik i schowek, odkryto przezroczyste plastikowe torebki zawierające różnego rodzaju substancje. Młodzi mężczyźni również zostali poddani kontroli.

Na miejscu zdarzenia, policjanci zabezpieczyli puste torebki foliowe, lateksowe rękawiczki oraz kominiarki. Zarówno 21-latek jak i 20-latek zostali zatrzymani do dalszego wyjaśnienia sytuacji. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zostali skierowani na miejsce, aby zabezpieczyć ewentualne dowody. Zatrzymani mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala w celu pobrania krwi na badania narkotyków. Po tym zatrzymano ich w policyjnej izbie zatrzymań a wszystkie skonfiskowane substancje przekazano do dalszej analizy.

Zebrane materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam również kontrolowani mężczyźni zostali przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków – klofedronu, amfetaminy, klefedronu i kokainy (łącznie blisko 1800 g netto) i złożył wniosek o ich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił ten wniosek. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.