Uprzejmie informuję Państwa, drodzy rodzice, o planowanej, kompleksowej modernizacji oraz rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 215 – placówki, do której uczęszczają Wasze dzieci. Prace te mają na celu stworzenie dla naszych uczniów bezpiecznego i nowoczesnego miejsca edukacji. Wymagało to licznych spotkań i porozumień z Dyrekcją szkoły oraz Radą Rodziców, byśmy mogli zaplanować inwestycję, która spełniać będzie oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron.

Nasze plany są ambitne – nie jest to tylko remont, ale kompleksowa modernizacja istniejącej części szkoły oraz jej rozbudowa, która obejmuje budowę nowej hali sportowej, dodatkowych sal lekcyjnych i łącznika pomiędzy budynkami. Jest to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie naszej dzielnicy, charakteryzujące się znaczącym budżetem wynoszącym 43,7 mln złotych.

Celem modernizacji jest przystosowanie obecnej struktury szkoły do współczesnych wymagań edukacyjnych poprzez zmianę funkcji aktualnych pomieszczeń. Przewidujemy wymianę instalacji w całym obiekcie, remont sanitariatów oraz przebudowę głównego wejścia do szkoły. Dodatkowo, placówka zostanie przygotowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez instalację windy oraz stworzenie podziemnego parkingu. Nie zapomnieliśmy również o terenie zielonym wokół budynku.

Nowy budynek będzie wyposażony w pełnowymiarową halę sportową, siedem sal lekcyjnych, bibliotekę z czytelnią, salę dla klasy zerowej z zapleczem, powiększoną stołówkę i kuchnię oraz rozbudowaną świetlicę. Założeniem jest także stworzenie czterech gabinetów specjalistycznych. Obie struktury połączymy praktycznym łącznikiem, który umożliwi łatwe i bezpieczne przemieszczanie się między budynkami.

Niestety, tak duże przedsięwzięcie wiąże się z pewnymi tymczasowymi niedogodnościami dla pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Ze względów bezpieczeństwa, dzieci nie będą mogły przebywać na terenie szkoły w czasie trwania prac budowlanych. Z tego powodu, zapewniamy im miejsca do nauki w innych placówkach na czas trwania inwestycji. Wszystko jest robione z myślą o zminimalizowaniu niedogodności związanych z tym procesem.

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-III będą uczyć się w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ulicy Mińskiej 1/5. Natomiast uczniom klas IV-VIII zapewniono miejsca w budynku przy ulicy Kobielskiej 5, dla którego Prezydent miasta Warszawy, Rafał Trzaskowski, przeznaczył 3,2 mln złotych na dostosowanie go do potrzeb edukacyjnych dzieci.

W każdej z wymienionych lokalizacji dzieci będą mogły korzystać z cateringu. Zapewnione będzie również transport uczniów klas I-IV w godzinach porannych i popołudniowych oraz transport do basenu na zajęcia.

Naszym celem jest zakończenie prac budowlanych w sierpniu 2025 roku, aby dzieci z klas I-III mogły rozpocząć nowy rok szkolny w zupełnie odnowionej szkole. Budowa hali sportowej ma zakończyć się do połowy 2026 roku. Niemniej jednak, harmonogram prac może ulec zmianie ze względu na nieprzewidziane okoliczności.

Wiem, że ta inwestycja wiąże się z pewnymi wyzwaniami, ale zapewniam Państwa, że zrobię wszystko, aby przebiegła jak najbardziej sprawnie. Wszystko po to, aby Państwa dzieci jak najszybciej mogły wrócić do nowocześnie wyposażonego budynku przy ulicy Kwatery Głównej.

Zachęcam Państwa do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat planowanej inwestycji, które odbędzie się 22 lutego o godzinie 17:30 w siedzibie OSiR Praga-Południe przy ulicy Siennickiej 40B. Tam będą mogli Państwo uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące modernizacji szkoły.

Na koniec pragnę podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i otwartość. Jestem przekonany, że dzięki naszej współpracy już wkrótce dzieci będą korzystały z nowoczesnej szkoły, która zapewni im komfortowe warunki do nauki.