Zwiedzanie warszawskich muzeów może być nie tylko fascynującym doświadczeniem, ale również całkiem darmowym – informuje Miasto Stołeczne Warszawa. Każdego tygodnia mieszkańcy i turyści mogą zagłębić się w różnorodne obszary kultury i historii bez konieczności wydawania pieniędzy na bilety.

Wszystko dzięki harmonogramowi darmowych dni wizyt, który obejmuje wiele z najpopularniejszych muzeów w stolicy. W poniedziałki możesz odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Geologiczne, Stacja Muzeum czy Żydowski Instytut Historyczny.

Wtorki są dniem, w którym otwarte są drzwi do takich miejsc jak Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Karykatury, Muzeum Narodowe, Dom Spotkań z Historią, Narodowe Muzeum Techniki czy Muzeum Ziemi.

Środy to czas na odwiedzenie Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Zamku Królewskiego, Muzeum Fryderyka Chopina czy też Muzeum Katyńskiego.

Czwartki to okazja do poznania Muzeum Warszawy i jego oddziałów (Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa), a także Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Fotoplastikonu Warszawskiego czy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Piątki oferują możliwość odwiedzenia Muzeum Historii Polski, Łazienek Królewskich, Centrum Pieniądza i Muzeum Legii Warszawa. W soboty otwarte są m.in. Muzeum Sportu i Turystyki, ponownie Muzeum Katyńskie i Dom Spotkań z Historią oraz Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Na niedzielę przewidziane jest zwiedzanie m.in. Muzeum Literatury, ponownie Domu Spotkań z Historią, Muzeum Geologicznego i Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Warszawskie muzea mają do zaoferowania wiele cennych atrakcji dla każdego zainteresowanego kulturą i historią. A już w maju mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się specjalnym wydarzeniem – Nocą Muzeów w Warszawie.