W ciągu ostatnich dni do obowiązków Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI, pełniącego swoje obowiązki podinsp. Roberta Matusika, wpłynęła wiadomość e-mail z wyrazem wdzięczności skierowanym do dzielnicowego z Komisariatu Policji w Warszawskiej Białołęce. Twórczyni korespondencji wyrażała swoją wdzięczność młodszemu aspirantowi Michałowi Stogowskiemu, który udzielił jej pomocy w trudnej sytuacji awarii jej pojazdu. Dzięki wsparciu ze strony funkcjonariusza, kobieta mogła bezpiecznie dotrzeć do swojego miejsca zamieszkania.

Załączone zdjęcie ukazuje policjanta w mundurze służbowym, który stoi w pobliżu zaparkowanego radiowozu. Kilka dni temu w inboxie podinsp. Roberta Matusika pojawił się list elektroniczny od pewnej Pani Kingi. W swojej wiadomości, ta wyraziła swoją ogromną wdzięczność za pomoc, którą otrzymała od dzielnicowego z Białołęki – młodszego aspiranta Michała Stogowskiego.

Całe zdarzenie miało miejsce 29 maja br. przy ulicy Płochocińskiej w stolicy. Samochód, którym podróżowała kobieta, niespodziewanie uległ awarii. Tłumik odczepił się i zwisał nad jezdnią, co uniemożliwiało dalszą bezpieczną jazdę.

Policjant natychmiast zorientował się w sytuacji i ocenił zagrożenie, po czym zaproponował swoją pomoc. Po upływie kilkunastu minut, Pani Kinga była w stanie bezpiecznie kontynuować swoją podróż.

Pani Kinga, uznając postawę młodszego aspiranta Michała Stogowskiego, skierowała do Komendanta jednostki słowa podziękowania: „(…) Dzięki jego determinacji, cierpliwości i profesjonalizmie, mogłam bez problemów i bezpiecznie dotrzeć do domu. Moim zdaniem, taka postawa młodego aspiranta zasługuje na wyjątkowe uznanie, ponieważ nie często spotyka się taką bezinteresowną pomoc. Takie działania powinny być promowane i nagradzane, aby całe społeczeństwo mogło dostrzec wartościowy wkład osób służących w mundurze”.