W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego z komisariatu na ulicy Chodeckiej, w jednym z mieszkań do wynajęcia na warszawskim Targówku, doszło do zatrzymania dwóch osób. Przy 47-letnim mężczyźnie policja odnalazła duże ilości mefedronu i marihuany. Jego 31-letni znajomy, który przyszedł „na odwiedziny”, również znalazł się w kajdankach i trafił do aresztu. Starszy z zatrzymanych będzie musiał odpowiedzieć za naruszenie Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Na zdjęciach udostępnionych przez policję można zobaczyć butelki i różne przedmioty ustawione na białym blacie stołu. W centrum uwagi znajdują się dwie równoległe linie białego proszku. Kolejne zdjęcia prezentują zabezpieczone środki – białe substancje ukryte w foliowych torebkach na metalowej powierzchni wagi.

Interwencja policji miała miejsce w ostatnią sobotę. Zachowanie lokatora, który mimo upływu terminu nie opuścił lokalu, wywołało niepokój zgłaszającego. Policjanci natknęli się na śpiącego mężczyznę i zauważyli na stole dwie linie białego proszku. Po przeszukaniu saszetki znalezionej przy nim, odkryli woreczki z krystaliczną substancją. 47-latek zaprzeczył jednak, że należą do niego.

W samochodzie mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli dodatkowe porcje narkotyków i wagę elektroniczną, co doprowadziło do jego aresztowania. W międzyczasie do mieszkania przybyli znajomi 47-latka. Kontrola ich danych w systemie policyjnym ujawniła, że jeden z nich, 31-latek, był poszukiwany i miał do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. On również został aresztowany.

Obydwaj mężczyźni zostali umieszczeni w izbie zatrzymań policji. Zabezpieczone substancje zostały przekazane technikowi policyjnemu w celu przeprowadzenia analizy składu.

Mężczyzna w wieku 47 lat usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ dotyczące posiadania ponad 100 gramów mefedronu i marihuany. Prokurator zadecydował o umieszczeniu mężczyzny pod dozorem policyjnym. Posiadanie tak wielkiej ilości narkotyków może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.