Funkcjonariusze policji, mający na celu zbadanie mieszkania pewnego 34-letniego mężczyzny, byli przekonani, że na miejscu znajdą substancje narkotyczne. Ich przypuszczenia okazały się trafione. Mężczyzna, będąc przyłapany na gorącym uczynku, decyduje się dobrowolnie wyjawić ukryte w mieszkaniu narkotyki. Jednakże próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy odnośnie tych przechowywanych w piwnicy, co nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Łącznie policjanci udaremnili próbę przemytu prawie 700 gramów różnorodnych narkotyków, takich jak mefedron, kokaina, amfetamina czy extasy. Przestępca, podejrzany o posiadanie znacznej ilości substancji zakazanych, został tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe.

Podczas operacyjnych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy ds. przeciwdziałania narkomanii, ścieżka dochodzeniowa doprowadziła ich do mieszkania mężczyzny usytuowanego przy ulicy Grochowskiej. Na podstawie zgromadzonych dowodów, funkcjonariusze przypuszczali, że 34-latek posiada na swoim koncie duże ilości narkotyków, ukrywane nie tylko w mieszkaniu, ale również w piwnicy.

Kiedy podejrzany został skonfrontowany z zarzutami o posiadanie narkotyków, ten przyznał się do ich posiadania i dobrowolnie przekazał policjantom kokainę i tabletki extasy. Jednak kiedy temat skierował się ku piwnicy, mężczyzna zaczął stosować manipulacje, zaprzeczając korzystaniu z niej i posiadaniu kluczy. Funkcjonariusze jednak postanowili sprawdzić tę informację i doszli do wniosku, że mężczyzna posiada klucz do piwnicy, gdzie przechowywał więcej narkotyków – mefedron i amfetaminę. Wszystkie substancje odurzające zostały przez nich zabezpieczone – łącznie niemal 700 gramów. Następnie 34-letni mężczyzna został zatrzymany.

Zebrane w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym dowody zostały dostarczone do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, która nadzorowała całe postępowanie. Tam też podejrzany usłyszał formalne zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec mężczyzny, na wniosek prokuratury, zastosowano tymczasowy areszt.