Podczas powrotu do domu po godzinach służby, Sierżant sztabowy Emil Majchrzak, pełniący rolę dzielnicowego w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI, natknął się na niebezpieczną sytuację drogową. Kierująca seatem, łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego, stworzyła potencjalne zagrożenie na drodze. Jak się później okazało, kobieta była pod wpływem środków odurzających. Dzięki profesjonalizmowi i szybkiej reakcji oficera, sprawczyni nie uniknie konsekwencji za swoje działania.

Emil Majchrzak jadąc do domu w późnych godzinach wieczornych, natknął się na samochód marki Seat poruszający się bez włączonych świateł. Za kierownicą widział kobietę, która prowadziła pojazd w sposób niebezpieczny – nie utrzymywała prawidłowego toru jazdy, niespodziewanie zwalniała i przyspieszała. W pewnym momencie jej samochód zahaczył o wyspę oddzielającą przejście dla pieszych, uszkadzając słupki drogowe, mimo to kontynuowała jazdę.

Doświadczony dzielnicowy czekał na właściwy moment, aby podbiec do samochodu i wyjąć kluczyki ze stacyjki. Zachowanie kobiety za kierownicą sugerowało, że mogła być pod wpływem środków odurzających. Majchrzak zabezpieczył dokumenty kobiety i poinformował odpowiednie służby o swojej interwencji, dzwoniąc pod numer 112. Na miejsce wezwano patrol policyjny oraz jednostkę ruchu drogowego z Warszawy.

Badanie z użyciem alkomatu nie wykazało obecności alkoholu w organizmie kobiety, jednak test na obecność narkotyków dał wynik pozytywny. Kierująca została tym samym zatrzymana. Działania Sierżanta sztabowego Emila Majchrzaka pozwoliły zapobiec dalszym potencjalnym konsekwencjom jej nieodpowiedzialnej jazdy.

To już druga sytuacja w ostatnim czasie, kiedy Emil Majchrzak, pomimo zakończonej służby, podejmował interwencję prowadzącą do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy.