Działania policyjne doprowadziły do aresztowania 38-letniego mężczyzny, który skutecznie omijał prawo. Po intensywnym pościgu, patrolowcom udało się go zatrzymać. Podejrzany był uciekinierem, który usiłował uniknąć odpowiedzialności za szereg przestępstw – kradzieże, włamania do samochodów, jazdę bez uprawnień i stosowanie fałszywych tablic rejestracyjnych. W dodatku, mężczyzna zignorował wezwanie do zatrzymania przez funkcjonariuszy. Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Historia mężczyzny wyszła na jaw po tym, jak patrolowcy zostali powiadomieni przez radiooperatora o potencjalnym włamywaczu do samochodów. Zareagowali natychmiast, udając się na miejsce zdarzenia. Gdy dotarli na wskazany parking, podejrzany już odjeżdżał swoim pojazdem marki Skoda. Policjanci podjęli pościg, ale kierowca nie zastosował się do polecenia zatrzymania. Uciekał najpierw autem, a potem na piechotę. Jednak szybko został złapany.

Analiza sytuacji pozwoliła policji na przedstawienie całej prawdy. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód bez uprawnień, a pojazd był wyposażony w tablice rejestracyjne z innego auta. 38-latek właśnie włamał się do kilku zaparkowanych pojazdów i usiłował dokonać kolejnych włamań. Policja odzyskała i zabezpieczyła skradzione przez niego przedmioty, takie jak wiertarka udarowa i odkurzacz.

Następnie mężczyzna został przeniesiony do celi policyjnej. Śledztwo nadzorowało Biuro Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu, które zebralo obszerne dowody i przekazało je Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Do tej samej prokuratury przyprowadzono podejrzanego, któremu postawiono cztery zarzuty – kradzież z włamaniem, usiłowanie kradzieży z włamaniem, użycie fałszywych tablic rejestracyjnych oraz ignorowanie wezwania do zatrzymania.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd rozpatrzył wniosek pozytywnie, co skutkowało tymczasowym aresztowaniem mężczyzny. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.