Podczas wczorajszej akcji sadzenia drzew, przedszkolaki nie tylko dowiedziały się o ogromnej roli jaka przypada drzewom w ekosystemie, ale również miały okazję do praktycznego przyczynienia się do zazielenienia swojej dzielnicy. Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe oraz Wiceburmistrz Bożena Przybyszewska, odpowiednio i z humorem odpowiadali na pytania najmłodszych o znaczenie drzew dla życia na Ziemi. „Drzewa to źródło tlenu i życia”, mówili.

Podczas tej wyjątkowej lekcji, dzieci z Przedszkola nr 230 Kolorowy Zakątek miały okazję posadzić nowe drzewo – wiśnię Kanzan. To wydarzenie jest częścią większej inicjatywy pod nazwą MY ZazieleniaMY, której celem jest zasadzenie jak największej liczby drzew na terenie całej dzielnicy.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejne placówki oświatowe będą również miały swoją szansę na włączenie się w akcję. Przybywanie nowych drzew zapewnia nie tylko korzyści dla środowiska i poprawę estetyki dzielnicy, ale także stanowi doskonałą okazję do edukacji najmłodszych mieszkańców o znaczeniu i korzyściach płynących z zielonych przestrzeni miejskich.