Klara Muu, główna bohaterka filmu „Gwiazdka Klary Muu”, z niecierpliwością oczekuje na świąteczny wyjazd do swojego ojca. Wkrótce jednak, kiedy dociera na farmę, gdzie ma spędzić te wyjątkowe dni, doświadcza rozczarowania. Okazuje się bowiem, że na miejscu absolutnie nic nie jest przygotowane do świętowania. Takie zaskoczenie sprawia, że Klara wpada w lekką konsternację.

Na podwórku przy domu nie ma świątecznej choinki, a bałwanki oraz światełka do jej ozdoby są jeszcze schowane i pokryte kurzem w pudłach. Do tego niespodziewanie tata Klary jest zmuszony opuścić dom, gdyż został wezwany do pilnej misji – odśnieżania domu jednej z sąsiadek. Sytuacja komplikuje się, kiedy okazuje się, że odcięta droga uniemożliwia mu powrót do domu.

Co robić w takiej sytuacji? Jak sobie poradzi młoda Klara? Pozostało przecież niewiele czasu do Świąt! Czy może istnieje szansa, że dzięki wsparciu odważnego skrzata, który specjalizuje się w przygotowaniach do Bożego Narodzenia, uda się stworzyć na Krowim Wzgórzu prawdziwie świąteczną atmosferę?