Podczas pierwszych dni grudnia, dynamiczna seria wydarzeń rozegrała się na terenie Warszawy. Mężczyzna w wieku 52 lat podjął desperacką próbę włamania do mieszkania 5 grudnia, jednak nie powiodło mu się to. Następnego dnia, niestety skutecznie dokonał kradzieży z włamaniem, a już 7 grudnia wpadł w ręce funkcjonariuszy policji z komisariatu Wawer. Co istotne, był to nie jego pierwszy raz – mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze jedno włamanie, które miało miejsce w styczniu bieżącego roku. Sprawca przestępstw działał w warunkach recydywy.

Kryminalni z komisariatu w Wawrze, po otrzymaniu zgłoszeń o dwóch incydentach rozgrywających się jeden po drugim, szybko zidentyfikowali podejrzanego. Początkowo nieudane próby włamania do domu 5 grudnia nie odstraszyły mężczyzny, który dzień później zdecydował się na kolejną próbę. Tym razem udało mu się dostać do innego domu i dokonać kradzieży, w wyniku której straty oszacowano na prawie 8 tysięcy złotych.

Policjanci podjęli działania mające na celu zabezpieczenie dowodów. Podczas zbierania informacji oraz przeprowadzania dokładnych sprawdzeń, ustalili również, że ten sam 52-letni mężczyzna był sprawcą kradzieży z włamaniem na początku roku, gdzie straty ofiar przekroczyły sumę 22 tysięcy złotych. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej służb, udało im się szybko ustalić potencjalne miejsce pobytu podejrzanego i pojawić się u jego drzwi. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono dokumenty oraz przedmioty mogące pochodzić z miejsca przestępstw.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, dwa za dokonanie kradzieży z włamaniem oraz jeden za usiłowanie tego przestępstwa. Wszystkie czyny popełnił będąc recydywistą. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe skierowała do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i postanowił umieścić 52-latka w areszcie na okres trzech miesięcy.

Całe postępowanie w tej sprawie jest ściśle monitorowane i nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe.