Entuzjazm ze strony biura lokalnej dzielnicy jest nie do ukrycia, a to za sprawą entuzjastycznego odzewu na oferowane bezpłatne lekcje nordic walking w zaciszu Parku Skaryszewskiego. Te spotkania mają miejsce dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty, punktualnie o godzinie 10:00.

Punkt startowy tych zdrowotnych spacerów z kijkami znajduje się przy parkingu Hali „Saska”, która jest częścią OSiR Dzielnicy Praga-Południe, usytuowanym przy ulicy Saskiej 80.

Nordic walking to fantastyczny sposób na wzmacnianie kondycji fizycznej i odporności organizmu, a także na aktywne spędzanie czasu w otoczeniu przyrody. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już tę najbliższą sobotę! Jeśli nie posiadasz swoich kijków do nordic walking, nie ma powodu do zmartwień! Dla sześciu pierwszych uczestników mamy do dyspozycji kijki.

Wdrażanie tych bezpłatnych sesji nordic walking stało się możliwe dzięki inicjatywie OSiR Dzielnicy Praga-Południe, a fundusze na te zajęcia pochodzą od Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Możliwość zapisania się na te zajęcia jest dostępna w Hali „Saska”.