Na przełomie nadchodzącego weekendu, od 20 do 22 października, odbędą się prace remontowe na warszawskiej ulicy Grochowskiej. Planowana jest modernizacja nawierzchni prawego pasa tej ulicy. Innowacyjna powłoka asfaltowa ma być położona na trasie prowadzącej do ulicy Marsa, pomiędzy ulicami Podolską a Jubilerską. Równocześnie z tymi pracami, odbędą się także prace remontowe na trasie tramwajowej na Woli. Na ulicy Wolskiej, pomiędzy ulicami Redutową a Sowińskiego, zostanie wyrównana nawierzchnia.

Rozpoczynając od piątkowego poranka, 20 października, robotnicy drogowi przystąpią do remontu prawego pasa ulicy Grochowskiej, który obejmować będzie odcinek od Podolskiej do Jubilerskiej. Prace będą prowadzone przy użyciu nowoczesnej technologii asfaltowania i będą miały miejsce w kierunku ulicy Marsa. Pierwszym krokiem będzie stworzenie tymczasowego przystanku autobusowego, który zastąpi obecnie zawieszony przystanek Gocławek 02.

Mimo tak dużej skali prac, nie przewiduje się większych utrudnień w ruchu. Proces frezowania zacznie się wieczorem i będzie trwał do poniedziałku, 23 października, do godziny 4:00. Podczas prowadzenia prac na prawym pasie drogi, na którym będzie położony nowy asfalt, zostanie czasowo zamknięty również sąsiadujący środkowy pas drogi, gdzie będą ustawione urządzenia budowlane. Tym samym, w tym czasie przejazd przez ulice Dęblińską, Mglą i Jubilerską będzie niemożliwy.

W kontekście planowanych prac przy trasie tramwajowej na ulicy Kasprzaka, jest to finalny etap remontu tej drogi. Przewidziano tutaj m.in. układanie nowej nawierzchni jezdni. Najbliższe dni będą obfitować w prace asfaltowe na ulicy Wolskiej, prowadzącej do Bemowa. Prace obejmują odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z Redutową a ulicą Sowińskiego. W trakcie ich trwania, kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Prace ruszą już w sobotę 21 października, około godziny 6 rano. Przewiduje się, że drugi pas ruchu będzie dostępny dla kierowców już w niedzielę wieczorem.