Niewątpliwie prestiżowym osiągnięciem dla Szpitala Praskiego pw. Przemienienia Pańskiego jest jego umiejscowienie w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych szpitali położniczych w kraju. Jest to wynik ocen pacjentek, które po opuszczeniu szpitala mają możliwość wyrazić swoją opinię na temat doświadczenia poprzez wypełnienie ankiet.

Wśród czynników uwzględnianych przy formułowaniu oceny, pacjentki zwracają uwagę na takie aspekty jak: realizacja planu porodu, możliwość swobodnego przeżywania tego szczególnego momentu oraz otrzymaną pomoc w pierwszych dniach opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. Poza tym, oceniane są także warunki panujące w szpitalu oraz ogólne zadowolenie z otrzymanej opieki.

Przyjęcie na świat nowego życia to niezwykle ważne i emocjonalne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Dlatego też powinno ono odbywać się w przestrzeni pełnej życzliwości i zrozumienia. Kluczowa jest tu również profesjonalna opieka medyczna, która może zapewnić poczucie spokoju i bezpieczeństwa dla rodzącej mamy oraz jej dziecka.