Wczoraj w godzinach porannych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Wawer przystąpili do realizacji dalszego etapu inicjatywy o nazwie „Trzeźwy poranek”. Te działania, które są wykonywane od kilku miesięcy, mają na celu wykrycie i eliminację z polskich dróg osób, które decydują się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu.

Podczas wczorajszych działań, policjanci przeznaczyli swoje siły i środki na kontrolę trzeźwości kierowców. Wykorzystywali do tego urządzenia typu Alco-Blow, które umożliwiają szybką i skuteczną ocenę stanu trzeźwości badanych kierujących.

Należy pamiętać, że alkohol ma znaczny wpływ na świadomość i spostrzegawczość człowieka. Kierujący pojazdem pod wpływem alkoholu zachowuje się nieprzewidywalnie, często wykonuje niespodziewane manewry, a w sytuacjach zagrożenia jest niezdolny do efektywnego panowania nad pojazdem. Tym samym, stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Działania tego typu, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, będą systematycznie kontynuowane. Policja ostrzega, że wszyscy kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.