Przez cały ubiegły rok, funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI skupiali swoje wysiłki na doprowadzeniu do sprawiedliwości 1087 osób, które były poszukiwane. Wielu z nich było ściganych na podstawie listów gończych oraz nakazów doprowadzeń do aresztów śledczych. Przy tym zadaniu aktywnie działali „poszukiwacze” z wydziałów kryminalnych, którzy przemierzali różne obszary kraju, ale wsparcie było udzielane również przez policjantów prewencji. Różnorodność strategii pracy była niezbędna dla skutecznego prowadzenia działań wobec tych poszukiwanych. Istotnym przykładem takich działań było ostatnie działanie przeprowadzone przez kryminalnych z Targówka, które zakończyło się aresztowaniem dwóch poszukiwanych braci na terenie Białegostoku.

Wśród ogromnej liczby 1087 osób poszukiwanych przez policjantów z warszawskiej Komendy Rejonowej Policji VI, blisko 250 było ścigane za pomocą listów gończych. Z kolei wobec reszty, czyli ponad 830 osób, zostały wydane nakazy doprowadzeń do aresztów śledczych.

Wielki zapał i determinacja policyjnych „poszukiwaczów” w dotarciu do osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, pozwalały im na skuteczne zatrzymania na terenie całego kraju. Właśnie takie podejście zaowocowało aresztowaniem dwóch poszukiwanych braci w Białymstoku, podczas akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Targówka. Tam miejscowi policjanci współpracując z kryminalnymi przeprowadzili operację pod adresem, gdzie według ustaleń mieli przebywać poszukiwani bracia.

Po wejściu na posesję, jako pierwszy został zatrzymany starszy z braci, a zaraz potem ujęto także młodszego. 36-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego i dwóch nakazów doprowadzeń do aresztu, gdzie miał odsiedzieć łącznie 12 miesięcy. Natomiast za jego młodszym bratem wydane były już dwa listy gończe i nakaz doprowadzenia, co skutkowało dla niego 65 dniami w areszcie. Ostatecznie obaj bracia zostali przekazani do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, skąd w konwoju zostali przewiezieni do aresztu.

Wśród zatrzymanych znalazł się również mężczyzna, którego ujęli kryminalni z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego komendy na Pradze Północ. Ten 50-letni mężczyzna, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej miał utracić wolność na okres 4 lat. Zleceniem na jego aresztowanie wydał Sąd Okręgowy w Warszawie. Do zatrzymania tego 50-latka doszło niedawno w okolicach Piaseczna.