Podczas minionego weekendu, dzielnicowi przeprowadzili szereg działań prewencyjnych, skierowanych szczególnie do osób poruszających się na hulajnogach i rowerach. Kontrole prowadzone przez policję obejmowały badanie stanu trzeźwości kierujących tymi jednośladami oraz sprawdzanie numerów seryjnych pojazdów, w celu upewnienia się co do ich legalnej procedencji. Zakończyło się to nałożeniem 19 mandatów karnych, w sumie opiewających na kwotę ponad 23 tysiące złotych.

Hulajnogi i rowery cieszą się obecnie ogromną popularnością jako środki transportu. Coraz więcej osób decyduje się na ten sposób poruszania się, co niestety wiąże się ze wzrostem zagrożeń na drogach.

Dzielnicowi z naszej komendy podjęli więc decyzję o prowadzeniu regularnych działań prewencyjnych w reakcji na zwiększoną liczbę użytkowników tych jednośladów. Głównym celem tych działań jest edukacja i minimalizowanie ryzyka zdarzeń drogowych, których głównymi przyczynami są nieodpowiedzialna jazda i spożywanie alkoholu.

W ramach weekendowych działań, dzielnicowi przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierujących rowerami i hulajnogami. Dodatkowo weryfikowali numery seryjne tych pojazdów, by wykluczyć możliwość ich kradzieży. Efektem tych działań było nałożenie 19 mandatów karnych, sumujących się do kwoty przekraczającej 23 tysiące złotych.

W trakcie podejmowanych interwencji, dzielnicowi skupiali się głównie na edukacji użytkowników jednośladów. Podkreślali wagę przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dbania o bezpieczeństwo – nie tylko własne, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z pionu prewencji nie zamierzają jednak kończyć na tym swoich działań. Zapowiadają kolejne kontrole i działania prewencyjne w najbliższym czasie.