Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy wychodzi naprzeciw potrzebom swoich mieszkanek i proponuje bezpłatne szkolenia z zakresu samoobrony. Cykl wydarzeń odbywających się pod hasłem “Krzepka Prażanka” jest skierowany do wszystkich pań, które chcą poczuć się bezpieczniej na ulicy, w komunikacji miejskiej, podczas wieczornych spacerów czy biegania w parku. Zajęcia nie tylko umożliwią naukę podstawowych technik obrony, ale również pomogą zwiększyć sprawność fizyczną oraz podniosą poczucie własnej efektywności i siły. Ważnym elementem szkoleń jest także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Warsztaty “Krzepka Prażanka” nie ograniczają się jednak tylko do praktyki. Organizatorzy przewidzieli również cykl zajęć teoretycznych, które mają na celu rozwijanie umiejętności kontrolowania emocji, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Uczestniczki będą miały okazję dowiedzieć się, jak skutecznie stawiać granice i egzekwować ich przestrzeganie. Ponadto, zdobędą wartościowe umiejętności rozwiązywania konfliktów, z poszanowaniem swojego zdania, przy jednoczesnej trosce o bezpieczeństwo emocjonalne i fizyczne. Specjaliści pracujący na szkoleniu pomogą również kształtować odporność psychiczną kobiet, co jest niezbędne do skutecznego stawiania czoła trudnościom.

Chętne Panie już teraz mogą zapisać się na zajęcia. Najbliższy termin wolnych miejsc dotyczy grup 7 i 8 i przypada na 30 października 2023 roku.