Pasy bezpieczeństwa wewnątrz samochodu pełnią kluczową rolę, mając na celu ochronę życia i zdrowia kierowcy oraz pasażerów. Zaistniałe ryzyko odniesienia poważnych obrażeń nie jest wyłącznie związane z tragicznymi wypadkami, ale już nawet niewielka kolizja czy gwałtowne hamowanie może skutkować znaczącymi uszczerbkami na zdrowiu. Dlatego istotnym jest, abyśmy nie zapominali o zapięciu pasów, a dzieci poniżej określonego wieku przewozić w specjalnie przeznaczonych do tego fotelikach lub innych urządzeniach utrzymujących je w odpowiednim miejscu.

Zawsze pamiętajmy!

W momencie, gdy rozpoczynamy podróż samochodem, absolutnie każdy – zarówno kierowca jak i pasażerowie – powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Obowiązek ten dotyczy również autobusów (w tym autokarów) czy tzw. busów, które są chętnie wykorzystywane jako środek transportu podczas wakacyjnych wyjazdów.

Jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa przypomina spot stworzony przez Firmę Screen Network S.A. dla kampanii społecznej. Ten kluczowy przekaz można zobaczyć na ekranach, które są rozmieszczone w strategicznych miejscach, takich jak główne trasy komunikacyjne, dworce kolejowe i autobusowe, stacje paliw czy centra handlowe.

Kampania pod hasłem „ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa” będzie prowadzona aż do 3 września 2023 roku.