Festiwal literacki PRAGnienie czytaniA to wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie nas w świat magii i fantazji. Wszystki spotkania są bezpłatne, jednak niektóre z nich wymagają wcześniejszego zapisu – informacje na ten temat znajdują się poniżej.

6 maja 2024 roku o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z Pauliną Hendel, autorką cyklu „Żniwiarz”. Spotkanie wprowadzi nas w fascynujący świat dawnych słowiańskich wierzeń. Rozmowę z pisarką poprowadzi Beata Jewiarz, znana aktorka i dziennikarka. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Terminalu Kultury Gocław przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 9 maja 2024 roku o godzinie 17:00. Witold Vargas, współtwórca „Bestiariusza słowiańskiego”, poprowadzi warsztaty, podczas których uczestnicy stworzą „księgę harmonijkę”, pełną smoków i innych stworów. Spotkanie jest ograniczone liczbowo, a zapisy odbywają się w Bibliotece na Meksykańskiej przy ul. Meksykańskiej 3.

10 maja 2024 roku o godzinie 18:00 spotkajmy się z Radkiem Rakiem, laureatem Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece na Meissnera, a rozmowę z pisarzem poprowadzi Beata Jewiarz.

11 maja 2024 roku o godzinie 15:20 zapraszamy na spotkanie z Marcinem Szczygielskim w Parku „Nad Balatonem”. Autor takich książek jak „Czarny młyn”, „Za niebieskimi drzwiami” opowie w szczególności o swojej serii „Dom Rodomiłów”.

Ostatnie spotkanie festiwalu odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17:00. Gościem będzie Agnieszka Sorycz, autorka debiutanckiej powieści „Północny Sabat”. Rozmowę poprowadzi Magda Rój, bibliotekarka związana od lat z Saską Kępą.